19 marca 2023 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

4 Niedziela Wielkiego Postu

 19 marca 2023 r.

 1. Jutro w poniedziałek, 20 marca, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, przeniesiona z 19 marca ze względu na przypadająca w tym dniu 4. Niedzielę Wielkiego Postu.
 2. Wszystkich Parafian: dorosłych, młodzież i dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek, 24 marca, o godz. 17.30, którą poprowadzą kręgi rodzin Domowego Kościoła.
 3. W najbliższą sobotę, 25 marca, obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie można złożyć uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przed Mszą świętą będzie można złożyć w holu kościoła Deklaracje Duchowej Adopcji.
 4. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 5. Za dwa tygodnie w piątek, 31. marca, odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta. Prosimy, aby następujące grupy przygotowały stacje: 1.Księża i Katecheci, 2.Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka, 3. Apostolstwo Modlitwy, 4. Róże Różańcowe, 5. Odnowa w Duchu Świętym, 6. Oaza Dzieci Bożych i Oaza Nowej Drogi, 7. Młodzieżowa Wspólnota MAGIS, 8. Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci), 9.  Kandydaci do Bierzmowania, 10. Duszpasterstwo 40 +, 11. Dorośli Lektorzy, 12. Kręgi Rodzin, 13. Rada Parafialna, 14. Głos Pocieszenia.
 6. Parafia św. Maurycego organizuje spotkanie ewangelizacyjne dla osób niewierzących lub poszukujących pt. „Nieznanemu Bogu”. Ulotki zapraszające na to wydarzenie znajdują się na stoliku z prasą. Można je zabrać i przekazać osobom niepraktykującym, które znacie lub chcielibyście zaprosić.
 7. Organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV i AGD). Zbiórka potrwa do najbliższego piątku, 24 marca br. włącznie. Sprzęt należy składać za furtką, obok szybu windy. Przychody z akcji wesprą Polskich Misjonarzy. Zachęcamy!
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Henryk Jaśkiewicz, Jadwiga Grzegorczyk, Marta Koryzma, Irena Rzucidło. Dobry Jezu…

 

 4 Niedziela Wielkiego Postu

 19 marca 2023 r.

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. K. Antoniewicz
9.00 o. S. Data  o. P. Adamarek
10.30 o. Superior  o. K. Antoniewicz
12.00 o. P. Adamarek  o. Superior
13.30 o. Superior   o. S. Data
16.00 o. G. Kramer  o. S. Data
18.00 o. K. Antoniewicz  o. G. Kramer
20.00 o. P. Adamarek   o. K. Antoniewicz

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!