25 września 2022 r. – XXVI Niedziela Zwykła

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  25 września 2022 r.

 1. Dzisiaj ukazuje się nowy numer Głosu Pocieszenia. Gorąco zachęcamy do lektury naszego parafialnego pisma. W najnowszym numerze piszemy o tym, dlaczego my – katolicy mamy angażować się w sprawy społeczne, i jak to wezwanie podejmujemy w naszej parafii, miejscu pracy, rodzinie. Kontynuujemy cykl artykułów o liturgii Mszy św. Rozwiązujemy także zagadkę obrazu MB Piekarskiej. Inicjujemy nową rubrykę Oaza dla Dzieci, a w niej publikujemy dla najmłodszych – bajkę, a dla rodziców – omówienie znaczenia bajek w naszym życiu. Głos Pocieszenia jest dostępny na stoliku w holu kościoła.
 2. W przyszłą niedzielę, 2 października, rozpoczynamy spotkania dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Spotkania będą odbywały się w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca. W pierwszą niedzielę zapraszamy uczniów i rodziców z SP nr 109, a w trzecią z SP nr 82. Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 12.00, po której dzieci będą miały 40 minutowe spotkanie w sali Solidarności, a rodzice w dolnym kościele. Przypominamy, że dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mają obowiązek uczestniczenia we Mszy św. w każdą niedzielę.
 3. Najbliższa sobota jest pierwszą Sobotą Miesiąca. Kobiety Urzekające z Maryją zapraszają na Mszę św. o godz. 12.00 w kościele dolnym, a po niej na spotkanie formacyjne.
 4. W sobotę, 1 października, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy na nie wszystkich: dorosłych, dzieci i młodzież. Za pobożną modlitwę na różańcu (5 dziesiątek) można uzyskać odpust zupełny każdego dnia w ciągu roku, pod zwykłymi warunkami.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.
 6. Zapraszamy do naszej parafialnej biblioteki, która jest czynna w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 od 12.00.
 7. Informujemy, że od poniedziałku, 3 października, można będzie zamawiać w kancelarii Msze św. na pierwsze półrocze 2023 roku.
 8. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Krystyna Stępień, Leszek Ludwa, Piotr Wojdyła, Maria Kapturska, Teresa Pietronik-Jaros. Dobry Jezu…
26 NIEDZIELA ZWYKŁA

25 września 2022

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. K. Antoniewicz
9.00 o. Antoniewicz  o. S. Data
10.30 o. S. Data  o. P. Adamarek
12.00 o. A. Niczypor  o. G. Kramer
13.30 o. P. Adamarek   o. G. Kramer
16.00 o. G. Kramer  o. S. Data
18.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Niczypor
20.00 o. P. Adamarek   o. K. Antoniewicz

Ogłoszenia stałe:

 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!