29 maja 2022 r. – VII Niedziela Wielkanocna

NIEDZIELA WIELKANOCNA

29 maja 2022 r.

 1. Na początek informacje o naszych Gościach z Ukrainy. W Domu Katechetycznym przebywają obecnie 24 osoby z Ukrainy: 13 kobiet i 11 dzieci. W czwartek w przyszłym tygodniu 8 osób (3 kobiety i 5 dzieci) wyjeżdża z powrotem  na Ukrainę. Wszystkie osoby dorosłe znalazły zatrudnienie. Dla  dorosłych i dzieci prowadzone są lekcje języka polskiego. W ramach Dnia Dziecka dzieci miały wspólne wyjście do Kolejkowa. Wszystkim ofiarodawcom  bardzo dziękujemy za nieustannie okazywaną pomoc!
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 – zmiana Tajemnic Różańcowych.
 3. We wtorek obchodzimy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, a w środę, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, męczennika.
  W środę rozpoczynamy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 1. Najbliższy piątek jest Pierwszym Piątkiem Miesiąca. Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 19.00 w kościele dolnym. W Pierwszy Piątek spowiadamy na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30. W tym dniu kancelaria parafialna jest nieczynna.
 2. W piątek zapraszamy kandydatów do Bierzmowania na Mszę św. o godz. 17.00 w kościele dolnym, a po niej na egzamin końcowy.
 3. W sobotę Kobiety Urzekające z Maryją zapraszają na Mszę św. o godz. 12.00 w kościele dolnym, a po niej na spotkanie formacyjne.
 4. W sobotę wieczorem przypada wigilia przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczniemy „Czuwaniem z przesłaniem Boga Ojca” o godz. 20.15, by następnie około godz. 20.45 celebrować uroczystą Mszę wigilijną z rozbudowaną liturgią Słowa. Całość zakończy się około godz. 22.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i grupy parafialne.
 5. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. Na półpiętrze jest do zabrania nowy numer archidiecezjalnego czasopisma „Nowe Życie”.
 6. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Karol Somiak, Teresa Mysior, Stanisława Poterałowicz, Danuta Furzyńska. Dobry Jezu…

 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

29 maja 2022

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. A. Niczypor
9.00 o. A. Niczypor  o. G. Kramer
10.30 o. Proboszcz  o. A. Pełka
12.00 o. A. Niczypor  o. Proboszcz
13.30 o. K. Antoniewicz  o. Proboszcz
16.00 o. G. Kramer  o. K. Antoniewicz
17.30 o. K. Antoniewicz  MAJÓWKA
18.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Pełka
20.00 o. A. Pełka  o. G. Kramer

Ogłoszenia stałe:

 • Według aktualnych obostrzeń epidemicznych nie ma limitów zajętych miejsc w kościele. Parafianie, którym stan zdrowia nie pozwala na dotarcie do kościoła, mogą korzystać z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię), stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, nie muszą mieć zakrytych ust i nosa maseczką ani zachować ochronnego dystansu, natomiast powinny podczas Mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!