9 stycznia 2022 r. – Święto Chrztu Pańskiego

Święto Chrztu Pańskiego

9  stycznia 2022 r.

 1. Parafian, którzy 25 marca złożyli przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i wytrwali w modlitwie przez dziewięć miesięcy oraz pragną Panu Bogu podziękować za dar dziecka uratowanego przed aborcją, zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek, 10 stycznia, o godz. 18.00. Przed Mszą św. mogą złożyć symboliczną różę.
 2. W poniedziałek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00. W czasie adoracji można skorzystać ze spowiedzi św.
 3. W piątek nie ma Mszy św. dla młodzieży o godz. 19.00 w kościele dolnym.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci ze SP nr 82 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. na Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele dolnym, a z dziećmi w kościele górnym.
 5. Dzieci z Oazy Dzieci Bożych serdecznie zapraszają na popołudnie „Z kolędą i poezją”. Spotkanie odbędzie się za tydzień w niedzielę, 16 stycznia, o godz. 16.45 w kościele górnym (po Mszy św.).
 6. Od poniedziałku kontynuujemy kolędę, zapraszając Was do kościoła parafialnego na specjalną, „kolędową” Mszę św. o godz. 19.00 w kościele górnym. W wyjątkowych wypadkach możemy przyjść z kolędą do domu, co należy zgłosić wcześniej w kancelarii.

Plan kolędy:

W poniedziałek, 10 stycznia, zapraszamy rodziny z Al. Hallera numery parzyste 104 do 176 i ogrody Grabiszyńskie (całe).

We wtorek, 11 stycznia – Ogrody Hallera (całe).

W środę, 12 stycznia – ul. Inżynierska – wieżowce – numery 56, 58, 60, 62, 64, 66, 68 i 70.

W czwartek, 13 stycznia – ul. Inżynierska – wieżowce – numery 72, 74, 76, 78, 80, 82 i 84.

W piątek, 14 stycznia – ul. Inżynierska numery nieparzyste od 3 do 79 oraz numery parzyste od 2 do 52A.

W sobotę, 15 stycznia – Corte Verona (całe), Login City, Kwadrat i Kwadrat Drugi Etap.

W niedzielę nie ma Mszy św. kolędowej.

W poniedziałek, 17 stycznia – Al. Pracy (cała).

We wtorek, 18 stycznia – ul. Ślusarska, Pilnikarska, Heblarska i Stolarska.

W środę, 19 stycznia – ul. Tapicerska, Blacharska, Lakiernicza, Tokarska i Monterska.

W czwartek, 20 stycznia – ul. Rymarska i Racławicka, w tym także osiedla Impressio II, Villa Alouette i Avanti.

 1. W ostatnim tygodniu spośród parafian do Domu Ojca odeszli śp.: Jerzy Klonowski, Ewa Piechocka – Matolicz, Łukasz Woźniak, Danuta Jaworowska, Zygmunt Wądołkowski, Bogumiła Kąkolewska, Marian Małecki, Krzysztof Zuchowicz. Dobry Jezu…

Chrzest Pański

9 stycznia 2022

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. A. Niczypor
9.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Pełka
10.30 o. Proboszcz  o. K. Antoniewicz
12.00 o. A. Niczypor  o. G. Kramer
13.30 o. G. Kramer  o. Proboszcz
16.00 o. A. Niczypor  o. A. Pełka
18.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Niczypor
20.00 o. A. Pełka  o. K. Antoniewicz

 


Ogłoszenia stałe:

 • Według aktualnych obostrzeń epidemicznych w kościele może być zajętych 30% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
 • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
 • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
 • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
 • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
 • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!