29 sierpnia 2021 r. – 22. Niedziela Zwykła

Adres transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=3dFf1ot1EMU

1. W przyszłą niedzielę, 5 września, obchodzimy parafialny odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Kazania na wszystkich Mszach św. głosi o. Wojciech Idziak, redemptorysta. Główna Msza św. o godz.10.30.

2. Dzisiaj jeszcze jest zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy św. o godz. 10.30, a o godz. 12.00 uroczysta Msza św. w 41. rocznicę powstania NSZZ Solidarność. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. abp Józef Kupny.

3. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

4. W środę, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny, a grupy parafialne nowy rok formacyjny. Od środy powraca Msza św. o godz. 19.30 w dni powszednie, z sobotą włącznie.

5. Najbliższy piątek jest Pierwszym Piątkiem Miesiąca. O godz. 15.00 – godzina Miłosierdzia, o godz. 17.00 – Msza św. dla dzieci, a godz. 19.00 w kościele dolnym – na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży i Magisu.

Młodzież, która od zeszłego roku przygotowuje się do sakramentu Bierzmowania zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 17.00 w kościele dolnym.

W Pierwszy Piątek spowiadamy na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30.

6. Najbliższa sobota jest Pierwszą Sobotą Miesiąca. O godz. 12.00 w kościele dolnym – Msza św. dla Urzekających z Maryją, a po niej spotkanie formacyjne w kawiarence.

W najbliższą sobotę rozpoczną się zbiórki ministrantów. O godz. 9.00 – klasy V – VI, a o godz. 10.30 – klasy III i IV. Gorąco zachęcamy młodych chłopców do służenia przy ołtarzu.

7. Z pewnością zauważyliście, że zmniejszyła się liczba jezuitów pracujących w parafii. W zeszłym roku było nas dziewięciu kapłanów, a obecnie jest nas sześciu. W związku z tym zmienimy trochę niedzielny porządek Mszy św., gdyż trudno nam będzie odprawiać jednocześnie Msze św. w kościele górnym i dolnym. Wszystkie Msze św. będą odprawiane w kościele górnym, a kościół dolny będzie nam służył przy większej ilości wiernych lub – co nie daj Boże – w czasie pandemii. Msza św. o godz. 12.00 będzie Mszą św. dla dzieci. Żeby jednak dorośli mieli większy wybór wprowadzamy Mszę św. o 13.30. Na wszystkich przedpołudniowych Mszach św. będzie grał pan organista. Zamówione intencje mszalne z dolnego kościoła zostaną odprawione o godz. 10.30 w kościele górnym.

Tak więc od przyszłej niedzieli mamy następujący układ Mszy świętych: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 – dla dzieci, 13.30, 16.00 (bez organisty), 18.00, 20.00 (gra zespół Clemensianum). W związku ze zmianą w miesiącu będzie tylko jedna Msza św. z chrztami o godz. 12.00, a mianowicie w drugą niedzielę miesiąca. Oczywiście, z rożnych racji istnieje możliwość ochrzczenia dziecka w innym uzgodnionym terminie.

8. Od najbliższej środy, 1 września, ulegną nieznacznie zmianie godziny otwarcia kancelarii. Kancelaria będzie czynna w trzy dni w tygodniu: poniedziałki, środy i piątki (z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca) w godzinach jak dotychczas, z wyjątkiem środy – zamiast popołudniowych godzin (16.00 – 17.30) kancelaria będzie czynna wieczorem od 19.00 – 20.00.

9. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. Na półpiętrze jest do zabrania nowy numer archidiecezjalnego czasopisma „Nowe Życie”.

22. NIEDZIELA ZWYKŁA

29 sierpnia 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
7.30 o. G. Kramer  o. P. Blajerowski
9.00 o. A. Pełka  o. G. Kramer
10.30 KG o. Proboszcz  o. A. Pełka
12.00 ks. abp Józef Kupny  o. G. Kramer
16.00 o. Proboszcz   o. A. Pełka
18.00 o. P. Blajerowski  o. Proboszcz
20.00 o. A. Pełka   o. G. Kramer
W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Stanisław Kubiś,
Józef Makulski,
Jacek Chadryś,
Zbigniew Opolski
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

  • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych od 26 czerwca w kościele może być zajętych 75% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
  • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!