13 czerwca 2021 r. – 11. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w holu jest do nabycia nowy numer naszego parafialnego pisma „Głos Pocieszenia”. Poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, któremu w ostatni piątek została ponownie poświęcona nasza Ojczyzna. Oprócz artykułów w bardzo różnorodny sposób ujmujących temat – od historii kultu do rozważań duchowych, przeczytacie także wiele ciekawych informacji z życia parafii. Gorąco zachęcamy do czytania naszego „Głosu Pocieszenia”.

2. Dzisiaj są jeszcze dwie dodatkowe Msze św.: o godz. 13.30 dla dzieci i o godz. 16.00.

3. W przyszłą niedzielę, 20 czerwca, po raz ostatni w tym roku szkolnym będą sprawowane Msze św. dla dzieci o godz. 10.30 w kościele dolnym i o godz. 13.30 w kościele górnym.

Od września br. ruszają w naszej parafii spotkania Oazy Dzieci Bożych. Szerzej o tej nowej inicjatywie poinformujemy was w przyszłą niedzielę.

4. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

5. W najbliższą środę, 16 czerwca, o godz. 19.00 w kościele górnym odbędzie się próba dzieci pierwszokomunijnych ze SP nr 109. W związku z tym Msza św. o godz. 19.30 zostanie odprawiona w kościele dolnym.

6. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. artykuł o tym, jak rozumieć poświęcenie siebie, Kościoła, poszczególnych narodów Najświętszemu Sercu Jezusa. A w nowej „Niedzieli” można m.in. przeczytać materiał o współczesnych mężczyznach i o tym czego mogą się oni nauczyć od swojego patrona św. Józefa. Polecamy!

7. Z radością informujemy, że w dolnym kościele można zobaczyć nowy obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ten niezwykły, namalowany w delikatnych barwach wizerunek trafił do nas dzięki poprzedniemu proboszczowi o. Jackowi Maciaszkowi, odnowiony został przez panią Jolantę Skrzynecką, główną konserwator Muzeum Miejskiego, a zainstalowany na uroczystość odnowienia Poświęcenia Narodu Polskiego NSPJ, będzie nam przypominał o tym wydarzeniu.

11. NIEDZIELA ZWYKŁA

13 czerwca 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
6.30 o. K. Antoniewicz o. A. Niczypor
7.30 o. G. Tęczar  o. P. Blajerowski
9.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Pełka
10.30 KG o. Proboszcz  o. K. Antoniewicz
10.30 KD o. G. Kramer  o. A. Pełka
12.00 o. G. Tęczar  o. G. Kramer
13.30 o. A. Niczypor  o. A. Pełka
16.00 o. G. Kramer  o. Proboszcz
18.00 o. P. Blajerowski   o. G. Tęczar
20.00 o. A. Pełka   o. G. Kramer

 

W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Halina Kędzior,
Elżbieta Dobrowolska,
Helena Gorzewska
 
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
 
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

  • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych, od 13 czerwca w kościołach będzie mogło być zajętych 50%, a od 26 czerwca 75% wszystkich miejsc. Do tych limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Po osiągnięciu dopuszczalnej liczby wiernych w pomieszczeniach kościelnych, pozostałe osoby chcące uczestniczyć w Eucharystii zachęcamy do pozostania na zewnątrz (w ogrodzie), gdzie przyjdziemy z Komunią Świętą. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
  • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!