30 maja 2021 r. – Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiaj  jeszcze dwie dodatkowe Msze św.: o 13.30 dla dzieci i o godz. 16.00, a także spotkania kandydatów do bierzmowania o godz. 18.00 i 19.00 w kościele dolnym.

2. W poniedziałek przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

3. Od wtorku 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.30.

4. środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo do św. Józefa w ramach Nabożeństwa Siedmiu Śród w trwającym Roku św. Józefa.

5. czwartek, 3 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. W tym roku nie będzie procesji do czterech ołtarzy, a zamiast niej po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótkie nabożeństwo. Porządek Mszy Świętych niedzielny, z wyjątkiem Mszy Świętych dla dzieci, a więc Msze św. będą sprawowane o godz.: 6.30, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, 18.00 i 20.00.

W związku z pandemią, nie będzie również procesji eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała, dlatego że w oktawie, czyli od uroczystości Bożego Ciała do 10 czerwca będzie trwać 24-godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu we wszystkich parafiach w Archidiecezji. Dla naszej parafii adoracja przypada w najbliższą niedzielę, 6 czerwca, od godz. 6.00 rano do 18.00. Ponieważ jest to niedziela, Najświętszy Sakrament będzie wystawiony pomiędzy Mszami św.

6. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Godzina Miłosierdzia o 15.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży o 19.00 w kościele dolnym.

Spowiedź na porannych Mszach św. i po południu od godz. 16.30.

7. W czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. Kobiety Urzekające z Maryją zapraszają na Mszę św. w następną sobotę 12 czerwca, o godz. 12.00 w kościele dolnym.

9. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił o. Marek Wójtowicz, jezuita z Krakowa. Będą one stanowiły przygotowanie do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada 11 czerwca. W naszej krakowskiej bazylice NSPJ episkopat ponowi akt poświęcenia Polski NSPJ, który miał miejsce 100 lat temu w tej samej jezuickiej bazylice, której zdjęcia można oglądać w holu naszego kościoła.

W tym samym dniu ten akt zostanie odnowiony we wszystkich polskich kościołach.

10. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. artykuł o dziesięciu powodach, dla których mamy odmienić się i stać jak dzieci, by wejść do Bożego królestwa. W nowej „Niedzieli” można przeczytać m.in. o tym, jaka jest geneza uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Polecamy!

W przyszłym tygodniu będzie do nabycia w cenie 20 zł nowa książka naszego kaznodziei o. Marka Wójtowicza SJ, która jest pięknym komentarzem biblijnym i duchowym do wezwań Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

30 maja 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
6.30 o. G. Kramer o. A. Niczypor
7.30 o. A. Niczypor  o. A. Pełka
9.00 o. G. Tęczar  o. P. Blajerowski
10.30 KG o. Proboszcz  o. K. Antoniewicz
10.30 KD o. G. Kramer  o. A. Pełka
12.00 o. K. Antoniewicz  o. Proboszcz
13.30 o. A. Niczypor  o. A. Pełka
16.00 o. K. Antoniewicz  o. A. Niczypor
18.00 o. P. Blajerowski  o. G. Kramer
20.00 o. A. Pełka   o. G. Tęczar
W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Ryszard Handz,
Ryszard Dobrzycki,
Stefan Pietruszka,
Krystian Piątek,
Czesława Kurzelewska,
Kazimiera Luniak,
Monika Nowakowska
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
 
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

  • Według najnowszych obostrzeń epidemicznych, w naszym kościele w nabożeństwach mogą, oprócz sprawujących liturgię, uczestniczyć 72 osoby. Ze względu na duże zagrożenie epidemiczne, będziemy zdecydowanie przestrzegali dopuszczalnej liczy wiernych. Pierwszeństwo mają parafianie, którzy zamówili intencje. Po osiągnięciu dopuszczalnej liczby wiernych w pomieszczeniach kościelnych, pozostałe osoby chcące uczestniczyć w Eucharystii zachęcamy do pozostania na zewnątrz (w ogrodzie), gdzie przyjdziemy z Komunią Świętą. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.
  • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna;
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!