28 marca 2021 r. – Niedziela Palmowa

1. Według nowych obostrzeń w naszym kościele w liturgii mogą uczestniczyć 54 osoby. Ze względu na duże zagrożenie epidemiczne będziemy zdecydowanie przestrzegali dopuszczalnej liczy wiernych. Pierwszeństwo mają parafianie, którzy zamówili intencje. Po przekroczeniu dopuszczalnej liczby, zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii, pozostając na zewnątrz (w ogrodzie), gdzie przyjdziemy z Komunią Świętą. Zachęcamy parafian także do korzystania z transmisji internetowej.

2. Czwartkową Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne, które zakończy się nieszporami w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Aby głębiej przeżywać wielkie tajemnice naszej wiary, zapraszamy Was do uczestnictwa w Jutrzni oraz wprowadzeniu w liturgię wieczorną danego dnia. Liturgia Godzin wraz z krótką katechezą będą sprawowane w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 9.00 i transmitowane również przez Internet.

3. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00. Po Mszy św. można indywidualnie adorować Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00.

4. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po jej zakończeniu nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja indywidualna do godz. 22.00. Wcześniej – o godz. 15.00 – zapraszamy na Drogę Krzyżową.

5. W Wielką Sobotę nie sprawuje się liturgii. Wigilia Paschalna Wielkiej Nocy, która rozpocznie się o godz. 20.30 należy już do Niedzieli Zmartwychwstania. W sobotę Adoracja Grobu Pańskiego w godzinach spowiedzi, czyli od godz. 7.00 do 14.00.

6. Z powodu pandemii jesteśmy zachęcani do pozostania w domu w czasie Świąt, dlatego w Wielką Sobotę – podobnie jak w ubiegłym roku – nie będzie święcenia pokarmów w kościele. Dzięki transmisji możemy jednak wspólnie przeżyć tę piękną tradycję o godz. 12.00, kiedy to po krótkim wprowadzeniu kapłana transmitowanym z kościoła, pobłogosławicie pokarmy w Waszych domach przy pomocy formuły zamieszczonej na naszej stronie internetowej. Ta formuła może posłużyć także do rodzinnego poświęcenia pokarmów w pozostałych porach dnia.

7. Spowiedź w Wielkim Tygodniu.

Aby uniknąć większej ilości osób w kościele, będziemy pełnić dyżury w konfesjonale przez cały Wielki Tydzień, według następującego planu:

W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę spowiadamy w od 9.00 do 17.00.

W Wielki Czwartek i Wielki Piątek spowiadamy od 7.00 do 17.00, a w Wielką Sobotę od 7.00 do 14.00.

Prosimy, aby jak najwcześniej skorzystać ze spowiedzi.

8. Od czwartku – kancelaria parafialna nieczynna.

9. Pomimo wcześniejszej zapowiedzi, nie ma dzisiaj zmiany tajemnic różańcowych. Są natomiast dwie dodatkowe Msze św. o godz. 13.30 i 16.00 oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

10. Także dziś młodzież pod kierunkiem o. Andrzeja Pełki rozprowadza palmy; dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na wakacyjne rekolekcje.

11. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.

W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. artykuły o tym, po co Panu Bogu jest cierpienie i jak przeżyć Triduum Paschalne online. W nowej „Niedzieli” przeczytać można m.in. raport o stanie wiary w Polsce i rozważania młodego człowieka cierpiącego na nieuleczalną chorobę o tym, jaką wartość ma życie. Polecamy!

12. W ostatnim tygodniu spośród parafian do Domu Ojca odeszli śp.: Marcin Witek, Władysława Horak, Krystyna Janczak, Bogusława Damian, Mirosława Tondel, Józef Dymny, Władysława Lamorska, Michalina Wojaczyk, Grażyna Olech, Helena Niżałowska, Józef Kowal, Ludwika Franc. Dobry Jezu….

Sobota 5. tygodnia WIELKIEGO POSTU

27 marca 2021

Godz. CELEBRANS SPOWIEDŹ
6.30 o. Kramer  o. Tęczar
8.00 o. Tęczar   o. Kramer
 18.00 o. Pełka

o. Proboszcz

o. Blajerowski

o. Antoniewicz
 19.30 o. Niczypor

o. Tęczar

o. Pełka
W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Marcin Witek,
Władysława Horak,
Krystyna Janczak,
Władysława Lamorska,
Michalina Wojaczyk,
Bogusława Damian,
Mirosława Tondel,
Józef Dymny,
Grażyna Olech,
Helena Niżałowska
Józef Kowal,
Ludwika Franc
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Ogłoszenia stałe:

  • Przypominamy, że w okresie pandemii osoby przebywające w kościele (oprócz sprawujących liturgię) powinny, stosując się do zaleceń władz kościelnych i państwowych, mieć zakryte usta i nos maseczką i zachować ochronny dystans, a podczas mszy św. stosować się do poleceń celebransa odpowiednio porządkujących przystępowanie do Komunii św. – w miarę możliwości w oddzielnych rzędach przyjmując Komunię św. na rękę i do ust, albo – w przypadku jedynie jednego szafarza – najpierw osoby przyjmujące Komunię św. na rękę, a w dalszej kolejności – do ust.
  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!