20 grudnia 2020 r. – IV Niedziela Adwentu

1. Zachęcamy do uczestniczenia w ostatnich w tym roku Mszach św. roratnich, codziennie o godz. 6.30. Ostatnie roraty będą odprawione w czwartek 24 grudnia. Neokatechumenat zaprasza na laudesy codziennie o godz. 7.10.

2. Jutro zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18.00. W czasie adoracji można skorzystać ze spowiedzi św.

3. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele:

Poniedziałek i wtorek – w godzinach od godz. 6.30 do 9.00 i od godz. 16.00 do 20.00.

Środa – od 6.30 do 20.00.

Czwartek, Wigilia Bożego Narodzenia – od 6.30 do 14.00.

Po zakończeniu spowiedzi o godz. 14.00 kościół zostanie zamknięty do godz. 21.00.

W czwartek kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach porannych.

4. W Wigilię Msza św. pasterska dla rodziców z dziećmi o godz. 22.00, a o godz. 24.00 – główna, uroczysta pasterka dla ogółu wiernych. Zapraszamy. Chociaż w Wigilię Bożego Narodzenia post nie obowiązuje, zgodnie ze staropolską tradycją zachęcamy do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.

5. W piątek świętujemy uroczystość Narodzenia Pańskiego. W sobotę, w drugi dzień Świąt, przypada święto św. Szczepana, a po nim w tym roku mamy Niedzielę Świętej Rodziny. We wszystkie te dni mamy porządek Mszy św. niedzielny i we wszystkie te trzy dni (piątek, sobota, niedziela) będzie dodatkowa Msza św. o godz.16.00.

6. Zgodnie z zaleceniem Księdza Arcybiskupa nie ma w tym roku tradycyjnej kolędy, ale pomimo pandemii chcielibyśmy się koniecznie z Wami spotkać. Dlatego w tym roku  to my zapraszamy Was do nas, na parafię. Po Świętach i przez cały miesiąc styczeń (z wyjątkiem niedziel i uroczystości) będzie specjalna, „kolędowa” Msza św. o godz. 19.00 w kościele górnym, na którą będziemy zapraszać parafian i rodziny z poszczególnych ulic. Msza św. będzie w intencji zaproszonych parafian z danych ulic, a plan będzie podany wcześniej.

W tym roku kolędę rozpoczniemy w poniedziałek 28 grudnia. W tym dniu zapraszamy do kościoła na godz. 19.00 rodziny z ulicy Grabiszyńskiej numery nieparzyste od 289 do 311.

We wtorek 29 grudnia – ul. Grabiszyńska nr nieparzyste 313 do 315.

W środę 30 grudnia – ul. Grabiszyńska nr nieparzyste 317 do 345.

Parafianie, którzy nie będą mogli przyjść na Mszę św. do kościoła, będą mogli w niej uczestniczyć przez Internet.

Istnieje też możliwość, że my przyjdziemy do Was, ale z racji tego, że nie możemy chodzić z domu do domu liczba odwiedzanych mieszkań jest ograniczona, po prostu ksiądz jedzie do jednej rodziny i wraca z powrotem na plebanię. Dlatego ten rodzaj kolędy jest bardziej przewidziany dla nowo przybyłych do parafii, dla tych, którzy chcą poświęcić mieszkanie i dla tych, którzy z różnych racji nie mogą inaczej. Parafian, którzy w ten sposób chcieliby przyjąć kolędę prosimy o zgłoszenie do kancelarii lub telefonicznie i podanie adresu, numeru komórki i terminu. My ze swej strony oddzwonimy i ustalimy wizytę.

Chcielibyśmy też poinformować, że wszyscy nasi księża oraz pani zakrystianka szczęśliwie przechorowali infekcję koronawirusem i są ozdrowieńcami.

7. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku pod chórem.

W najnowszym numerze „Niedzieli” znajdziemy m.in. wyniki sondy, ukazującej głos polskiej ulicy, co o Kościele myślą zwykli Polacy, a także recenzję najnowszej książki papieża Franciszka, mówiącej m.in. o tym, jak świat może wyglądać po COVID-zie. Polecamy również „Gościa Niedzielnego”, ukazującego się w tym tygodniu z dodatkiem – rodzinną modlitwą wigilijną. W numerze znajdziemy też ciekawe materiały m.in. o tym, że pandemia udowodniła wyraźniej niż kiedykolwiek, jak bardzo chorzy potrzebują opieki duchowej oraz artykuł pokazujący, że w świetle nauki, nie da się znaleźć innego momentu rozpoczęcia ludzkiego życia niż poczęcie.

8. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki wigilijne i świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

9. W przyszłą niedzielę nie ma zmiany tajemnic różańcowych.


W ostatnim czasie do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Regina Jachym,
Janina Koszulińska,
Tadeusz Krzesiński,
Urszula Piądło,
Józef Dec,
Janina Cisek,
Jan Ożóg SJ,
Janina Kołodziej,
Bronisław Muniak,
Tadeusz Pląder,
Alina Mazur,
Lidia Błach
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
Aby zostali uwolnieni od grzechu
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 9.30 do 13.30 (oprócz wakacji); w czasie epidemii koronawirusa – nieczynna
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!