11 listopada 2018 r. – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Święto Odzyskania Niepodległości – 100. rocznica

1. Poniedziałkową adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. poprowadzi Żywy Różaniec. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św.

2.  Wypominki przez cały listopad o godz. 17.30. Zapraszamy także dzieci na różaniec za zmarłych w listopadzie – we wtorki i czwartki o godz. 16.30, do dolnej kaplicy.

3.  W najbliższy czwartek 15 listopada o godz. 18.45 w kawiarence parafialnej ks. proboszcz zaprasza na spotkanie Radę Parafialną.

4.  W piątek 16 listopada o godz. 19.00 w kościele dolnym – Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

5.  W sobotę 17 listopada w godz. od. 14.00 do 16.00 w kawiarence parafialnej spotkanie Klubu Seniora. Zapraszamy.

6.  W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kościele dolnym – Msza św. dla dzieci klas III – komunijnych, wraz z rodzicami.

7.  Także w przyszłą niedzielę kazania głosi i rozprowadza kalendarze i informatory misyjne o. Czesław Tomaszewski SJ.

8.  Katecheza przedmałżeńska w naszej parafii rozpocznie się 26 listopada i potrwa do 6 grudnia. Nauki będą głoszone od poniedziałku do czwartku o godz. 19.00 w sali Pamięci Solidarności. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

9.  W holu kościoła można nabyć najnowszy numer „Głosu Pocieszenia”, którego tematem przewodnim jest pytanie: „Wolność i niepodległość – na co dzień czy od święta?”, z prezentem dla czytelników – „Śpiewnikiem pieśni patriotycznych”. Czytelnicy znajdą na kartach naszego parafialnego pisma m.in. ciekawe materiały historyczne, refleksje o naszej wciąż trwającej drodze do wolności – osobistej i narodowej, a także wykaz osób, które odeszły przez ostatni rok z naszej parafialnej wspólnoty do Pana. Redakcja zaprasza osoby chętne do współpracy przy redagowaniu pisma – w najbliższy czwartek, najpierw na Mszę św. o godzinie 19.30 w górnym kościele, a później na robocze spotkanie dotyczące kolejnego numeru – do swojej siedziby w domu parafialnym.

Zapraszamy również do nabywania prasy katolickiej, w którą można się zaopatrzyć w naszym punkcie prasowym. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in. o tym, co umożliwiło odrodzenie niepodległego państwa polskiego w 1918 r., a także o dokumencie końcowym synodu biskupów, który pokazuje, że duszpasterze bardzo liczą na młodych, a kluczem do zdobycia ich serc ma być nowy styl duszpasterski. „Niedziela” natomiast prezentuje obraz ziem polskich w dniu odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku. Zachęcamy do zakupu i lektury!

10.  Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej zaprasza na trwający od 10 do 12 listopada Weekend Niepodległości. Szczegóły w gablocie.

11. Zapraszamy do biblioteki, kawiarenka parafialna dzisiaj nieczynna.

***

 Weekend Niepodległości w Centrum Historii Zajezdnia

Nie ma chyba miejsc i instytucji w Polsce, które nie przygotowywałyby się w tym roku do bardziej niż zwykle uroczystego świętowania upływających w listopadzie tego roku równych stu lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie inaczej będzie we Wrocławiu, gdzie na weekend pełen atrakcji zaprasza Centrum Historii Zajezdnia.

Wernisaże wystaw, koncerty, rodzinne zabawy czy parady z udziałem grup rekonstrukcyjnych to tylko niektóre wydarzenia, które czekają na gości Centrum Historii Zajezdnia. Trwający od 10 do 12 listopada Weekend Niepodległości zapowiada się naprawdę wyjątkowo.

W sobotę (10 listopada) odwiedzający będą mogli wziąć udział w grze rodzinnej na terenie wystawy głównej, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej foto-budce, a dla najmłodszych przewidziano prowadzone przez animatorów warsztaty plastyczne. To jednak tylko przedsmak tego, co czeka gości Zajezdni później, bowiem o godzinie 14.00 rozpocznie się uroczysta gala, na której zostaną zaprezentowane najnowsze wystawy przygotowane specjalnie na 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Nie zabraknie też urodzinowego tortu.

Gala rozpocznie się od koncertu chóru Piastuny, po którym zaprezentowane zostaną jubileuszowe wystawy. Oprócz prezentacji realizowanych przez Centrum Historii Zajezdnia projektów realizowanych w ramach Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa”, zaprezentowane zostaną także ekspozycje powstałe w ramach programu Pomysłowi oraz wystawa poświęcona Pomarańczowej Alternatywie czy zrealizowana przez History TV ekspozycja „Piękni Stuletni”.

W niedzielę (11 listopada) spod Zajezdni wyruszy wielka Radosna Parada Niepodległości, w której udział wezmą grupy rekonstrukcyjne prezentujące różne okresy naszej historii. Marsz, który rozpocznie się o godzinie 9.45 zakończy się na wrocławskim Placu Wolności, gdzie odbędzie się finał Parady. Podobnie, jak w sobotę na terenie wystawy głównej będzie można wziąć udział w grze rodzinnej, zdobyć pamiątkową fotografię czy wziąć udział w warsztatach plastycznych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ponadto podczas Weekendu Niepodległości (10-12 listopada) w Centrum Historii Zajezdnia, goście mogą za darmo zmienić wystawę główną „Wrocław 1945-2016”. Centrum będzie czynne w godzinach 10.00 – 18.00.


 
W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Henryk Łodyga,
Adam Kuśmirek,
Jerzy Kuczborski,
Józef Sochacki,
Krzysztof Bernadzikowski
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!