14 października 2018 r. – XXVIII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj 40. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową i Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka do puszek (ustawionych z tyłu kościoła) na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Wczoraj w Trzebnicy pan Andrzej Garbarek otrzymał Medal św. Jadwigi Śląskiej, przyznany przez ks. arcybiskupa Józefa Kupnego m.in. za wybitną posługę muzyczną organisty w naszej parafii. Panu Andrzejowi serdecznie gratulujemy.

3. Poniedziałkową adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św. 

4. We wtorek uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – gł. patronki naszej archidiecezji.

5. W czwartek o godz. 18.00 w Hali Stulecia uroczystość z okazji 95. urodzin ks. kard. Henryka Gulbinowicza. W programie m.in. koncert w wykonaniu orkiestry Narodowego Forum Muzyki. Wejście tylko za zaproszeniami. Darmowe zaproszenia można odebrać w zakrystii.

6. W piątek 34. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki – patrona Solidarności, którego relikwie są obecne w naszej świątyni. O godz. 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji o pokój na świecie i pojednanie w naszej Ojczyźnie.

7. W najbliższą sobotę zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do sanktuarium św. Jacka w Legnicy, gdzie w 2013 r. wydarzył się cud eucharystyczny. W programie m.in. zwiedzanie Kościoła Pokoju w Jaworze, rezerwatu przyrody „Wąwóz Myśliborski”, a przy ładnej pogodzie – ognisko z kiełbaskami i ziemniakami. Koszt – 60 zł. Więcej informacji i zapisy u pana Witolda Hermaszewskiego w holu kościoła.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kościele dolnym – Msza w. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

9. Od przyszłej niedzieli w kancelarii parafialnej zapisy na wypominki. Wypominki można też składać w zakrystii u br. Piotra.

10. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, w którą można się zaopatrzyć w naszym punkcie prasowym. W „Gościu Niedzielnym”, m.in. rozmowa ze znaną aktorką Stanisławą Celińską – o szczęściu, cudzie i nadziei, która zwycięża mroki. W „Niedzieli” – Kard. Stanisław Dziwisz wspomina zaskoczenie świata na wieść o wyborze Karola Wojtyły na papieża przed 40 laty. We wrocławskim dodatku przyszłotygodniowej „Niedzieli” m. in. wywiad z naszym panem organistą – Andrzejem Garbarkiem.

11. Zapraszamy do biblioteki i do kawiarenki parafialnej.


 
W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Zdzisław Klarowicz,
Józefa Kubiak,
Walenty Konieczny,
Irena Zdanowicz
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!