13.05.2018 r. – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 w kościele górnym – rocznica Pierwszej Komunii św. 

2. W poniedziałek adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. poprowadzi Żywy Różaniec. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św. 

3. W piątek 18 maja, o godz. 19.00 w dolnym kościele – Msza św., a po niej egzamin końcowy dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. 

4. W najbliższą, sobotę 19 maja, organizujemy nasz parafialny festyn. Stąd prośba o przynoszenie nowych lub mało używanych rzeczy na loterię fantową. Festyn rozpocznie się o godz. 14.00. Jak zawsze będzie też konkurs pieczenia ciast z nagrodami. Ciasta można przynosić do kawiarenki w sobotę już od godz. 12.00.

5. W przyszłą niedzielę w dwóch grupach, o godz. 9.30 i 12.00 w kościele górnym – uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 82. Stąd też wszystkie Msze św. dopołudniowe będą sprawowane w kościele dolnym. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w sobotę o godz. 16.00.

6. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej, w którą można się zaopatrzyć w naszym punkcie prasowym. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” o tym, co nam mówi wniebowstąpienie Pana Jezusa i o chrystianofobii po polsku. W „Niedzieli” – rozmowa z emerytowanym watykańskim żandarmem, nazywanym papieskim aniołem stróżem, który wspomina dzień zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II.

7. Zapraszamy do biblioteki i do kawiarenki parafialnej.

8. Zespół szkół Salezjańskich we Wrocławiu ogłasza nabór do nowo powstałych szkół: publicznego Technikum Salezjańskiego, kształcącego do pracy w przemyśle lotniczym oraz publicznej Salezjańskiej Szkoły Branżowej, kształcącej mechaników samochodowych, kucharzy, piekarzy i fryzjerów. Trwa też rekrutacja do publicznego liceum salezjańskiego. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej salezjanów.


 
W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli:
śp. śp.
Bogusław Banaszek,
Zbigniew Gąsowski,
Zygmunt Maciejewski,
Zofia Dramińska,
Elżbieta Sadurska,
Teresa Dyja,
Justyn Ciemniecki
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju. Amen.
„Aby zostali uwolnieni od grzechu”
— 2 Mch 12,45

Archiwum Ogłoszeń Duszpasterskich

Grupy odpowiedzialne za poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu
Poniedziałek miesiąca Grupa
I Duszpasterstwo 40+,
neokatechumenat i Domowy Kościół
II Żywy Różaniec
III Odnowa w Duchu Świętym
IV oraz V Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego,
Duszpasterstwo Ludzi Pracy i Akcja Katolicka


Ogłoszenia stałe:

  • we wtorek o godz. 17.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ POCIESZENIA i MSZA ŚWIĘTA w intencji próśb i podziękowań oraz czcicieli MB Pocieszenia;
  • w środę o godz. 8.00 MSZA ŚW. W INTENCJI WSZYSTKICH ŻYJĄCYCH I ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW NASZEGO KOŚCIOŁA I DOMU ZAKONNEGO;
  • zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, czynnej w niedzielę od 9.00 do 12.00 (oprócz wakacji);
  • w każdą niedzielę ZAPRASZAMY DO NASZEJ PARAFIALNEJ KAWIARENKI w godz. od 8.30 do 13.30 (oprócz wakacji);
  • spowiadamy na początku każdej Mszy św.;

Naszym Parafianom i Przyjaciołom parafii życzymy dobrego tygodnia!